Beşiktaş Korku Evi
Skip

3 KATLI KORKU KONAĞI BEŞİKTAŞ ÇARŞI'DA

Yeteri Kadar Cesur Musun?HEMEN YERİNİ AYIRT

Ne kadar erken rezervasyon yaptırırsan istediğin gün istediğin saatteki seansı yakalama şansın artar.

Tarihi

'Dehşet Konağı Korku Evi konusu gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır.'
Dehşet Konağı 1920’li yıllarda inşa edilmiştir ve 3 katlı bu tarihi konağa senelerdir kimse adım atamamıştır. İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra cerrahi üstüne ihtisasını yapmak üzere Almanya’ya giden ve burada Nazi askerleri tarafından özel deneylerde zorla görev aldırılan Dr. Kemal Arıtürk akıl sağlığını kaybetmiştir. İstanbul'a dönerek yeni bir hayata başlar, Hicran Hanım'la evlenir. Evin 3. katını muayene odası olarak kullanmaktadır. Bir gün bu odaya giren küçük kızları Latife’nin yüzüne oksijen tüpü patlamasıyla, ailenin başına gelen feci olaylar silsilesi başlar. Doktor Kemal Bey kızının yanan yüzünü tedavi edebilmek için civardan kaçırdığı çocuklar, eve gelen hastalar üzerinde akıl almaz deneyler düzenlemektedir. Her denemede Latife'nin yüzü daha kötü bir hal alır. Konakta günden güne artan ölümlerle birlikte garip sesler, paranormal olaylar ve huzursuz ruhlar eve hakim olurlar. Ruhlar Hicran Arıtürk'ün aklını esir almıştır, zamanla o da akli dengesini yitirir ve kendini asarak öldürür. Söylenenlere göre kısa bir süre sonra da Dr. Kemal ve Latife vefat etmiştir. Ölümleri incelemek için eve giren hiç kimse sağ çıkamamıştır. Komşular hala evden gelen çığlıklar ve ayak sesleri duyduklarını söylüyorlar. Henüz kimse eve girip bu sırrı çözemedi. Peki ya sen, yeteri kadar cesur musun?

Korku Evi Nedir?

Korku evi okuyacağınız hikayeye bağlı olarak evden kaçış oyunlarına korku unsurlarının eklenmiş halidir. Her bölümde bulacağınız ipuçları, kilitler ve anahtarlar ile hedefiniz bir sonraki odaya geçebilmek, finalde evde yapmanız gereken yüce görevi gerçekleştirebilmektir. Kendinizi yaşanan olayları aydınlatmak üzerine korku filmlerinde terkedilmiş bir eve giren maceraperest arkadaş gruplarından farksız hissedeceksiniz.
You can play Istanbul Besiktas Haunted House Game in english.

* Fotoğrafı eklenen ünlü isimler ile hiçbir reklam anlaşmamız yoktur. Konağa gelen diğer ekiplerimiz gibi oyun çıkışı fotoğrafları çekilmiştir.

KURALLAR

  • Beşiktaş Korku Evi'ne geliyorsanız kuralları kabul etmiş sayılırsınız.
  • Korku evinde oyun süresi 60 dakikadır. Geç kalırsanız ek süre verilmez.
  • Oyun ekip halinde başlar, ekip halinde biter. Tüm ekip istediği takdirde oyunu dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz fakat tekrar oyuna devam edemezsiniz.
  • Korku evinde cep telefonu kullanmak, fotoğraf, video çekimi ve ses kaydı yapmak kesinlikle yasaktır.
  • Korku evimiz hamileler, epilepsi, klostrofobi, panik atak, kalp gibi sağlık sorunları olanlar için uygun olmayabilir, sorumluluk size aittir.
  • Korku evinde şiddet, zorlama ve güç gerektirecek bir oyun yoktur, bundan kaçının aksi takdirde oluşabilecek hasarlardan siz sorumlusunuz.
  • Oyun sırasında aktörlere temas, tekme, yumruk atmak ve cisim fırlatmak kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde oyun sonlandırılır.
  • Korku evinde sınırsız ipucu alma ve doyasıya eğlenme hakkına sahipsiniz.
Beşiktaş Korku Evi

ŞİRKETLER İÇİN

Şirketimiz korku ve macera temalı evden kaçış oyunları sunarak şirket çalışanlarının takım çalışması, zaman yönetimi ve ekip içi iletişim yeteneklerini geliştirmeyi, zorlayıcı oyunlarıyla farklı bakış açısı ve en önemlisi motivasyon kazandırmayı hedeflemektedir. 60 dakika süren kaçış oyunu zeka, cesaret, analitik düşünme becerisi ve ekip ruhu gerektirmekle birlikte son derece eğlencelidir.
Şirketinizin etkinlik amacı ve mesajınıza uygun olarak korku oyununun kurgusu, hedef objeleri, katılımcı süresi ve zamanlamasını size göre ayarlayabiliriz. Ödül töreni, yarışma, kokteyl gibi aktivitelerle etkinliğinizi çeşitlendirebiliriz.
Talep doğrultusunda çalışanların ekip içerisindeki öne çıkan özellikleri ve takım çalışmasına yönelik yatkınlıklarını değerlendirdiğimiz kısa bir rapor sunabiliriz.

OKULLAR İÇİN

Sosyal etkinlikler öğrencilerin özgüvenlerini ve sorumluluk duygularını geliştirir. Sadece müfredat odaklı eğitimin yetersizliği günümüzde başarılı kurumlar tarafından farkedilmiş, ders dışı aktiviteler eğitim uygulamalarının önemli bir parçası olmuştur.
Şirketimizde hedefimiz öğrencileri ders ve sınav stresinden uzaklaştırmak, eğitim motivasyonlarını arttırmak, takım çalışması olarak gerçekleştirilen evden kaçış oyunu ile sorumluluk, işbirliği duygusu ve iletişim becerilerini geliştirmek, sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Beşiktaş Korku Evi

ÖZEL GÜNLER

Doğum günü, evlilik teklifi, yıl dönümü, anneler günü gibi özel günleriniz için talebiniz doğrultusunda bir plan yaparak gününüzü eşsiz kılabiliriz.
Ayrı bölümlere saklanıp hayalet kılığına giren arkadaşlar, şifrelerden çıkan hediyeler, son odada gelen evlilik teklifi gibi çeşitlendirebileceğimiz senaryolarla özel gününüzü korku evinde kutlayabilirsiniz.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Oyun 2-10 kişi arası oynanabilir.

3 katlı terkedilmiş bir konakta, paranormal olaylar ve evi sarmış hayaletlerin arasında hedefiniz küçük Latife'nin ruhunu huzura kavuşturmaktır.

Evet bu 95 yıllık tarihi konağın atmosferinden ve evde yaşananlardan korkmamak imkansız.

Beşiktaş Korku Evi'nde korku seviyesi tamamen size, sizin korku eşiğinize göre belirlenir. Her ekibe aynı davranılmaz. Yani yine korkarsınız ama istediğiniz dozda, eğleneceğiniz kadar.

Evet güldüğünüz, eğlendiğiniz, korktuğunuz anları size atacağız ancak bu asla oyun ücretine ya da hizmete dahil bir uygulama değil tamamen hediyemizdir. Sık sık mesaj atarak videolarınızı istemeyiniz, sıra ile bazen aynı gün bazen birkaç hafta içinde ama her ekibe videoları gönderilir. * Elektrik kesintisi, kamera hatası gibi nadir oluşabilecek teknik arızalarda kayıt alınamadığı için videonuz iletilmez.

Hayır oyun esnasında kameralarla devamlı izlenmektesiniz, acil durumlarda ve oyun boyunca iletişim halindeyiz.

Malesef kontrol odamıza izleyici alamıyoruz, bu konuda ısrar etmeyiniz. Bu sizin ve ekibinizin daha iyi bir oyun geçirmesini sağlayacaktır. Geyik değil, korkutmak ciddi bir sanattır :) Bu konuda önerimiz korksanız da oyuna giriniz, ekibinizin en ortasında rahatça takılın hiçbir şey olmaz :)

Ufak tefek temaslar vardır ancak canınızı acıtmayız, bu tip sorulara detaylı cevap vermiyoruz ki gizemi kaçmasın, evde güzel zaman geçirin.

Oyuna birden fazla gelen ekiplere bunu önerebiliriz.

Eve kaçıncı kez geldiğinizi söyleyin, oyun kurgusunu değiştirelim, birlikte yeni senaryolar üretelim, ekibimiz hem yaratıcı hem çılgın, kesinlikle korkarsınız.

Hayır. Unutmayın bu tip oyunlar korku tüneli değil, mantık oyunlarından oluşan ve performans sanatı ile bütünleşmiş psikolojik gerilim oyunlarıdır.

12 yaş sınırı vardır, daha küçükler ebeveyn ile katılabilirler.

Süre 60 dakikadır.

Evet, Beşiktaş Korku Evi 3 kat 7 bölümden oluşur.

ÜCRETLENDİRME

Oyunumuza 2-10 kişi arası katılabilirsiniz.

2 kişi 140 TL
3 kişi 165 TL
4 kişi 200 TL
5 kişi 225 TL
6 kişi 270 TL
7 kişi 315 TL
8 kişi 360 TL
9 kişi 405 TL
10 kişi 450 TL

5 kişi ve üstü olduğunuzda kişi başı fiyatımız 45 liradır.

Kredi kartı geçerli DEĞİLDİR. Sadece NAKİT ÖDEME yapılabilir.

* Korktuğunuz eğlendiğiniz anların VİDEOLARI birkaç hafta içinde ÜCRETSİZ olarak size gönderilir. Oyun fiyatına dahil bir uygulama DEĞİLDİR, HEDİYE olarak gönderilir.

Ve son olarak iyi zaman geçireceğinizden eminiz. Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.
Dehşet Konağı Takımı