Beşiktaş Korku Evi
Skip
Beşiktaş Korku Evi

3 KATLI KAÇIŞ OYUNU BEŞİKTAŞ ÇARŞI'DA

Yeteri Kadar Zeki Misin?HEMEN YERİNİ AYIRT

Ne kadar erken rezervasyon yaptırırsan istediğin gün istediğin saatteki seansı yakalama şansın artar.

Tarihi

Gizemli Konak 1920’li yıllarda inşa edilmiştir ve 3 katlı bu tarihi konağa senelerdir kimse adım atamamıştır. İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra cerrahi üstüne ihtisasını yapmak üzere Almanya’ya giden ve burada Nazi askerleri tarafından özel deneylerde zorla görev aldırılan Dr. Kemal Arıtürk akıl sağlığını kaybetmiştir. İstanbul'a dönerek yeni bir hayata başlar, Hicran Hanım'la evlenir. Evin 3. katını muayene odası olarak kullanmaktadır. Bir gün bu odaya giren küçük kızları Latife’nin yüzüne oksijen tüpü patlamasıyla, ailenin başına gelen feci olaylar silsilesi başlar. Doktor Kemal Bey kızının yanan yüzünü tedavi edebilmek için civardan kaçırdığı çocuklar, eve gelen hastalar üzerinde akıl almaz deneyler düzenlemektedir. Her denemede Latife'nin yüzü daha kötü bir hal alır. Konakta günden güne artan ölümlerle birlikte garip sesler, paranormal olaylar ve huzursuz ruhlar eve hakim olurlar. Ruhlar Hicran Arıtürk'ün aklını esir almıştır, zamanla o da akli dengesini yitirir ve kendini asarak öldürür. Söylenenlere göre kısa bir süre sonra da Dr. Kemal ve Latife vefat etmiştir. Ölümleri incelemek için eve giren hiç kimse bu gizemi çözememiştir. Komşular hala evden gelen çığlıklar ve ayak sesleri duyduklarını söylüyorlar. Henüz kimse bu sırrı çözemedi. Peki ya sen, yeteri kadar zeki misin?

Kaçış Evi Nedir?

Kaçış evleri zamanla yarıştığınız odaların içine gizlenmiş mantık oyunlarından oluşur. Her etapta bulacağınız ipuçları, kilitler ve anahtarlar ile hedefiniz bir sonraki odaya geçebilmek, finalde evde yapmanız gereken yüce görevi gerçekleştirebilmektir. Kendinizi aynı filmlerdeki maceraperestler gibi bu gizeme kaptıracak, eğlenecek ve harika bir deneyim yaşayacaksınız.
You can play Istanbul Besiktas Escape Room Game in english.

KURALLAR

  • Beşiktaş Macera Evi'ne geliyorsanız kuralları kabul etmiş sayılırsınız.
  • Kaçış evinde oyun süresi 60 dakikadır. Geç kalırsanız ek süre verilmez.
  • Oyun ekip halinde başlar, ekip halinde biter. Tüm ekip istediği takdirde oyunu dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz fakat tekrar oyuna devam edemezsiniz.
  • Kaçış evinde cep telefonu kullanmak, fotoğraf, video çekimi ve ses kaydı yapmak kesinlikle yasaktır.
  • Kaçış evimiz hamileler, epilepsi, klostrofobi, panik atak, kalp gibi sağlık sorunları olanlar için uygun olmayabilir, sorumluluk size aittir.
  • Kaçış evinde şiddet, zorlama ve güç gerektirecek bir oyun yoktur, bundan kaçının aksi takdirde oluşabilecek hasarlardan siz sorumlusunuz.
  • Oyun esnasında sınırsız ipucu alma ve doyasıya eğlenme hakkına sahipsiniz.
Beşiktaş Korku Evi

ŞİRKETLER İÇİN

Şirketimiz korku ve macera temalı evden kaçış oyunları sunarak şirket çalışanlarının takım çalışması, zaman yönetimi ve ekip içi iletişim yeteneklerini geliştirmeyi, zorlayıcı oyunlarıyla farklı bakış açısı ve en önemlisi motivasyon kazandırmayı hedeflemektedir. 60 dakika süren kaçış oyunu zeka, cesaret, analitik düşünme becerisi ve ekip ruhu gerektirmekle birlikte son derece eğlencelidir.
Şirketinizin etkinlik amacı ve mesajınıza uygun olarak korku oyununun kurgusu, hedef objeleri, katılımcı süresi ve zamanlamasını size göre ayarlayabiliriz. Ödül töreni, yarışma, kokteyl gibi aktivitelerle etkinliğinizi çeşitlendirebiliriz.
Talep doğrultusunda çalışanların ekip içerisindeki öne çıkan özellikleri ve takım çalışmasına yönelik yatkınlıklarını değerlendirdiğimiz kısa bir rapor sunabiliriz.

OKULLAR İÇİN

Sosyal etkinlikler öğrencilerin özgüvenlerini ve sorumluluk duygularını geliştirir. Sadece müfredat odaklı eğitimin yetersizliği günümüzde başarılı kurumlar tarafından farkedilmiş, ders dışı aktiviteler eğitim uygulamalarının önemli bir parçası olmuştur.
Şirketimizde hedefimiz öğrencileri ders ve sınav stresinden uzaklaştırmak, eğitim motivasyonlarını arttırmak, takım çalışması olarak gerçekleştirilen evden kaçış oyunu ile sorumluluk, işbirliği duygusu ve iletişim becerilerini geliştirmek, sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Beşiktaş Korku Evi

ÖZEL GÜNLER

Doğum günü, evlilik teklifi, yıl dönümü, anneler günü gibi özel günleriniz için talebiniz doğrultusunda bir plan yaparak gününüzü eşsiz kılabiliriz.
Ayrı bölümlere saklanıp hayalet kılığına giren arkadaşlar, şifrelerden çıkan hediyeler, son odada gelen evlilik teklifi gibi çeşitlendirebileceğimiz senaryolarla özel gününüzü korku evinde kutlayabilirsiniz.

ÇOCUKLAR İÇİN

Çocuklar için 'Define Avcıları' oyunu ile hedefimiz 8-11 yaş arası çocuklarımızın eğlenirken sosyal becerilerini geliştirmek, grup aktivitelerinde paylaşım, liderlik ve sorumluluk bilinci kazanmalarına yardımcı olmaktır.
Çocuklar oyuna bir yetişkinle girerler. Bu yapacağınız seçime göre siz ya da bizim ekibimizden biri olabilir.
Gizli geçitler, ipuçları, bilmeceler ve danslarla birlikte gizemli hedefe gittiğimiz bu oyunumuz çocuklar için bolca macera, eğlence ve dedektiflik deneyimi içeriyor.
"Define haritası Gizemli Konak'ı işaret ediyor. Bu esrarengiz haritayı arkadaşlarınla birlikte çözmeye giren hiçbir çocuk başarılı olamadı ve define sandığını bulamadı. Birbirinden heyecanlı bulmacalar, gizli geçitler, görevler seni bekliyor. İyi bir dedektif olup bu serüven dolu konakta define sandığına ulaşmaya var mısın?"

MERAK ETTİKLERİNİZ

Oyun 2-10 kişi arası oynanabilir.

3 katlı terkedilmiş bir konakta hedefiniz küçük Latife'nin ruhunu huzura kavuşturmaktır.

Hayır korku oyunu değildir, birkaç ufak tefek dekor dışında korku unsuru yoktur. Tamamen maceraya dayalı ve dedektiflik oyunudur.

12 yaş sınırı vardır, daha küçükler ebeveyn ile katılabilirler.

8-11 yaş grubu için farklı bir hikaye ile farklı bir oyun uygulanır, herhangi bir korkunç unsur bırakılmaz.

Süre 60 dakikadır.

Evet, Beşiktaş Kaçış Evi 3 kat 7 bölümden oluşur.

ÜCRETLENDİRME

Oyunumuza 2-10 kişi arası katılabilirsiniz.
2 kişi 140 TL
3 kişi 165 TL
4 kişi 200 TL
5 kişi 225 TL
6 kişi 270 TL
7 kişi 315 TL
8 kişi 360 TL
9 kişi 405 TL
10 kişi 450 TL
5 kişi ve üstü olduğunuzda kişi başı fiyatımız 45 liradır.
Kredi kartı geçerli DEĞİLDİR. Sadece NAKİT ÖDEME yapılabilir.
* Eğlendiğiniz anların VİDEOLARI birkaç hafta içinde ÜCRETSİZ olarak size gönderilir. Oyun fiyatına dahil bir uygulama DEĞİLDİR, HEDİYE olarak gönderilir.

Ve son olarak iyi zaman geçireceğinizden eminiz. Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.
Gizemli Konak Takımı